Click to support us on Patreon

Klątwa 5 tygodnia!

LEC

16 lutego rozegrało się spotkanie pomiędzy “Królami LEC” – G2, a utrzymującymi się w środku tabeli Origen.
Każdy przygotowany był na triumf Królów – przecież dzień wcześniej w meczu tygodnia G2 rozniosło Misfits w drobny mak, utrzymując przy tym 100% win ratio. Niemniej jednak to, co się wydarzyło, zaskoczyło wielu.

Szok mogliśmy przeżyć już w fazie wyboru bohaterów, kiedy to drużyna podopiecznych xPeke, a dokładnie rzecz ujmując Nukeduck (midlaner Origen),  zadecydował o tym, aby jego drużyna wybrała… Zeda.

Do 6 minuty w grze nie dzieje się nic ciekawego, jest to po prostu farmienie linii i jungli. Ale wraz z wbiciem przez Zeda 6 poziomu i odblokowaniu ultimate’a, Nukeduck postanawia wykorzystać przewagę poziomu nad Capsem. Od razu flashuje on w stronę midlanera drużyny G2, używa swojej umiejętności ostatecznej, dorzuca nowy cień za pomocą W, trafia dwoma shurikenami oraz E, do tego dokładając Ignite’a, po czym stylowo cofa do swojego cienia i pozwala dopalić się Cassiopei.

11 minuta – Jankos zdobywa Heralda, natomiast Kold górskiego smoka

12 minuta – Nukeduck znowu zabija solo, tym razem junglera G2 – Jankosa.

13 minuta – Jankos krótko po odrodzeniu udaje się na górną aleję, odprawia rytuał przyzwania Heralda, dzięki czemu bez problemów udaje mu się zniszczyć pierwszą wieżę. Origen nie pozostaje jednak dłużne i po kolei zgarnia wieżę z dolnej alei, smoka powietrznego oraz wieżę ze środkowej alei.

21 minuta – Nukeduck upada po raz pierwszy, ale Origen zdobywa piekielnego smoka.

23 minuta – OG zgarnia Barona, a co za tym idzie – trzy kolejne wieże

30 minuta – OG zgarnia Barona po raz drugi.

Trzy minuty po tym Origen udowadnia światu, że G2 nie jest drużyną nie do pokonania, przerywając tym samym ich serie zwycięstw wynoszącą 9/0.

Play of the Game - Nukeduck (Zed)

Ultraliga

19 lutego spotkanie dominujących Rogue Esports Club (REC), posiadających wynik 8/0, kontra Wisła Płock (WP) z wynikiem 4/4.

Na początek tylko wspomnę, że od niedawna w REC gra Koreańczyk – Profit na górnej alei, który został przeniesiony z głównej dywizji Rogue z LEC, natomiast Finn, były toplaner z Ultraligi, przeniesiony został do LEC. A więc z mocnym przymrużeniem oka można powiedzieć, że cała ta wymiana zakończyła zarówno dobrą serię dla REC, jak i tę złą dla Rogue.

7 minuta meczu – W końcu coś zaczyna się dziać na koncie Woolite’a. Strzelcowi REC dopisujemy zabójstwo, które zdobył Celną Salwą (R Ezreala), trafiając grającego na midzie Jaycem buca, gdy ten uciekał z rąk Larsena i Inspireda.

8 minuta – WP, a dokładnie t4nky (Nocturne) znajduje na dolnej alei zabójstwo na adc przeciwnika, po czym od razu zabiera się za smoka piekielnego.

10 minuta – Inspired (REC) zdobywa Heralda.

12 minuta – Top, jungle i midlane drużyny REC podchodzą na górną linie, zabijają Unknowna, używają Heralda i niszczą pierwszą wieżę, zwaną również w naszej lidze “pierwszą cegłą”.

14 minuta – Wisła Płock zgarnia dla siebie drugiego piekielnego smoka.

Blisko 20 minuty – REC rozpoczyna infernal drake’a, ale WP chce o niego walczyć. Rozpoczyna się pierwszy poważny teamfight 5v5 w tym meczu. Wejście Nocturna za pomocą R oraz przeniesienie Kennena za pomocą R Tahm Kencha skutecznie rozdzielają drużynę przeciwną. Wisła Płock miażdży oponentów, zdobywa 3 zabójstwa oraz smoka, nie tracąc przy tym nikogo.

27 minuta – Na górnej rzece REC posiada wizję z kraba, więc w teorii wiedzą o każdej próbie robienia Barona ze strony WP. Zostają jednak przechytrzeni, kiedy t4nky oraz Renifer dostają się do leża Barona za pomocą czerwonej roślinki i tam zaczynają go robić. W pewnej chwili w polu wizji drużyny WP pojawia się Inspired, który, nadal nie wiedząc nic o Baronie, zaczyna czyścić przeciwne wardy. Wisła Płock szybko decyduje się przerwać Barona i wyłapać Lee Sina. Przeradza się to w drugi najpoważniejszy teamfight tej gry. Wisła Płock zabija 3 zawodników drużyny przeciwnej i traci przy tym jedynie Kennena, po czym rozpoczyna Barona. Dwie pozostałe osoby z REC przerywają go, ale kosztem kolejnej śmierci, wychodząc z tego 1 za 1 dzięki drobnej pomocy Nashora.

31 minuta – WP tym razem bez żadnych problemów zdobywa wzmocnienie Nashora. Wszyscy zawodnicy grupują się na środkowej alei i rozpoczynają prosty push w stronę Nexusa drużyny niebieskiej. Szybkie wejście pod inhibitor przeciwnika, eliminacja części REC i zniszczenie jednej wieży Nexusa, wycofanie i taktyczny reset w bazie.

35 minuta – WP biorą jeszcze powietrznego smoka i kontynuują push dolną aleją. Zabijają adc oraz supporta REC i wreszcie udaje im się zakończyć to spotkanie.

Waszym zdaniem jak potoczą się kolejne mecze tych drużyn? Dalsza dominacja G2, czy może jednak seria porażek?
Czy Rogue dostanie się na playoffy?

Gamezeen is a Zeen theme demo site. Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

More Stories
Anivia, która Ci wybaczy