Click to support us on Patreon

Czy Riot usunie kiedyś postać?

Skąd ten pomysł?!

Kilka miesięcy temu na stronie Change.org powstała petycja, która miała zachęcić pracowników Riot Games do usunięcia Zoe z gry. Na obecną chwilę petycję podpisało aż 65 tys. osób!!! Skłoniło mnie to do zastanowienia się, czy twórcy League of Legends będą kiedyś musieli usunąć jakąś postać z naszej ukochanej gry.

Czemu mieliby kogoś usunąć?

Pula postaci w LoLu ciągle się zwiększa – obecnie mamy już 143 championów, a ich liczba będzie się jeszcze bardziej zwiększać. Nowo zaprojektowane postacie są przeważnie zbyt specyficzne lub za mocne, przez co kompletnie zmieniają balans gry. Przykładami takich postaci są: Kai’Sa, która natychmiast została okrzyknięta królową ADC, czy Rakan i Xayah, którzy od razu zdominowali dolną aleje. W naszej grze istnieją postacie, których, nie da się dobrze zbalansować ze względu na ich mechanikę i zawsze będą za silne lub za słabe. Dlaczego więc nie powinno się przyznać do błędu i usunąć daną postać tak, jak usuwa się zbyt przesadzone lub zbyt słabe przedmioty?

Postaram się odpowiedzieć na to pytanie.

Dlaczego nie usuną?

Pierwszym i chyba najbardziej oczywistym argumentem są pieniądze. O wiele łatwiej jest stworzyć nowy przedmiot, niż całą postać. Przy itemach wystarczy tylko stworzyć grafikę, właściwości oraz przedmioty, z których będzie składany. Tworzenie postaci jest bardziej wymagającym zajęciem. Trzeba stworzyć splash art, model 3D, model i splash art skina, historię postaci, zaprojektować i napisać skrypty oraz graficzne przedstawienie 5 umiejętności. Do tego przeliczniki oraz początkowe statystyki postaci, wymyślić interakcje z innymi championami, stworzyć trailer i nagrać głos postaci w kilkunastu językach. Jak możemy zauważyć, stworzenie nowego bohatera jest o wiele bardziej kosztowne i czasochłonne, niż stworzenie przedmiotu. Dlatego też Riot stara się najpierw jak najbardziej zbalansować postać poprzez zmniejszenie/zwiększenie obrażeń, które zadaje.

Innym dobrym argumentem są problemy, jakie spowodowałoby usunięcie postaci z gry. Oczywiście część społeczności graczy ucieszyłaby się z takiego obrotu sprawy, lecz co z graczami, którzy mainowali tę postać? Większość z nich zaczęłaby pisać do Riotu o powrót postaci na serwery lub przestałaby grać w naszą ukochaną grę, co nie opłaca się amerykańskiemu studiu. Pozostałby też problem Niebieskich Esencji/Riot Points, które gracze wydali na kupno postaci oraz skinów, a także problem maestrii championa – czy powinna ona zostać w grze, czy może nie?

Riot nie ma też potrzeby usuwania postaci. Jeśli buffy i nerfy zawiodą, zawsze można zrobić rework danej postaci. Dzięki niemu postać może stać się bardziej zbalansowana, a nie trzeba będzie wyrzucać wszystkich jej projektów do kosza. Czasem zdarzają się częściowe reworki, zmianie ulega wtedy jedna lub dwie umiejętności. Tak było m.in. z W Ezreala, czy Q Dariusa.

Jeśli inne pomysły nie wypalą, Riot może spróbować osłabić przedmioty i runy, które są wybierane na daną postać, jednakże jest to bardzo wyniszczający i ryzykowny sposób, ponieważ takie zmiany uderzą w większość postaci, które używają danego przedmiotu/runy. Co w następstwie może doprowadzić do jeszcze większego chaosu na Fields of Justice.

W takim razie czy takie petycje mają jakiś sens?

Jak możemy zauważyć, usunięcie postaci z League of Legends jest ostatnim pomysłem, jaki przyszedłby do głowy pracownikom Riot Games. Nasuwa się więc pytanie: czy takie petycje mają sens? Osobiście uważam, że jak najbardziej tak. Dzięki takim inicjatywom producenci gier mogą zobaczyć, że coś w ich grze jest nie tak i że jak najszybciej powinni to zmienić, aby jak najprzyjemniej grało się w ich grę.

A czy wy chcielibyście usunąć jakąś postać z Ligi?

Dzięki za uwagę!!!

Gamezeen is a Zeen theme demo site. Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

More Stories
Najnowszy Szalony Build na Malzahara