Click to support us on Patreon

9 kolejka LEC! Tydzień zmiennych LEGEND!

Nie ma co ukrywać. Ostatni tydzień LEC zmienił wszystko: od miejsc i wyników w tabeli po rekord czasu trwania gier!

Gra splitu

Europa nie mogła wymarzyć sobie lepszego zakończenia tej fazy turnieju. Spotkanie to przejdzie do historii LEC, czyli w sumie całej Europy. Podczas ostatniego spotkania Samurajów z Fnatic doszło do zmiażdżenia Pomarańczowych i ustanowienia rekordu najszybszej gry splitu. Na szczęście po tamtych zawodnikach nie zostało już nic. Odrodzeni Pomarańczowi udowodnili, że są w stanie podnieść się z każdego dołka, a tym samym zawalczyć o puchar.

Właśnie w taki oto sposób zagrali przeciwko G2. W ciągu pierwszych 20 minut gry Fnatic zdołało wypracować sobie przewagę ~8 tysięcy sztuk złota. Widownia oszalała podczas tego spotkania – z jednej strony zrozpaczeni fani G2, a z drugiej szczęśliwi i podekscytowani fani Fnatic.

Wszystko jednak zmieniło się za sprawą nieśmiertelnego ducha walki G2, którzy za wszelką cenę, jak na Samurajów przystało, nie chcieli splamić swojego honoru i przegrać w taki sposób. Drużyna Jankosa posiadająca zniszczone wszystkie inhibitory i goły Nexus była w stanie utrzymać się w grze na tyle długo, aby w 40 minucie gry to oni zaczęli dyktować swoje warunki.

Najważniejszą walką była ta o Pradawnego Smoka. Dzięki świetnej R’ce Wundera teleportującej G2 za plecy Fnatic, udało im się bez żadnych strat pozbyć się większości zawodników Fnatic i zatrzymać dla siebie wzmocnienie smoka. Jednak Broxah i Hylissang podjęli dosyć ciekawą decyzję: Broxah skupiał na sobie uwagę Capsa, a w tym czasie Hylissang zabrał Inhibitor z dolnej alei. Było to kluczowe wydarzenie dla Fnatic, gdyż blisko 5 minut później, kiedy przegrywali walkę na Baronie, ten sam zawodnik wraz z Rekklesem u boku udali się do bazy G2 chcąc zniszczyć najważniejszy cel Summoner’s Rift – Nexusa. Tym zagraniem “All in” Fnatic podjęło wyścig o bazę, o wynik tego spotkania i o honor. Zniszczyli Nexus drużyny G2 cztery sekundy przed odrodzeniem wcześniej znisczonego Inhibitora z dolnej alei. 

Musicie zobaczyć to spotkanie sami, aby poczuć emocje płynące z tego spotkania w pełni. Uwierzcie mi! Nawet jeśli nie oglądacie normalnie LEC, jestem w 100% pewien, że ten mecz jest wart waszej uwagi. 

Jednak Fnatic w pewnym sensie wygrało w ten weekend dwa razy (za sprawą gry Vitality vs SK) — pokonując swoich oponentów, ale pozbywając się również niechlubnego tytułu najszybciej rozbitej drużyny w europejskich rozgrywkach.

Z pewnością chcielibyśmy, aby każde spotkanie PLAYOFF wyglądało tak jak to i było na najwyższym poziomie, jednak przebicie tego meczu nie będzie prostym zadaniem.

Najszybsza gra splitu

Jednym z przegranych tej kolejki okazało się Vitality, które do niedawna znajdowało się na 2 miejscu tabeli LEC. Ekipa Jactrolla przegrała jednak nie tylko z Excel, ale również z SK, chociaż w tym drugim przypadku powinniśmy raczej mówić o pogromie. Teraz to Vitality przejęło tytuł najszybciej pokonanej drużyny w splicie z rekordowym wynikiem – 20 minut i 24 sekundy. 

Swoją drogą SK jest ostatnią drużyną, która zakwalifikowała się do playoffów. Czego nie byliśmy pewni, dopóki nie rozegrali oni dogrywki przeciwko Shalke. Jeśli nie wiecie, to w SK gra nasz rodak – Selfmade, który posiada najwięcej zdobytych tytułów MVP w splicie, aż 7. 

Pierwsze 6 zespołów dostaje się do fazy pucharowej LEC

Drabinka Playoff LEC

CZY BYLIŚCIE ŚWIADKAMI WYDARZEŃ 9 KOLEJKI?
CO ZASKOCZYŁO WAS NAJBARDZIEJ?
KTO WEDŁUG WAS WYGRA PLAYOFFY I PODNIESIE PUCHAR NAD SWOJE GŁOWY?
Pochwalcie się w komentarzach!

Gamezeen is a Zeen theme demo site. Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

More Stories
Wyścig po nexus